Izstāde “"Zenit stāstu” mēmie liecinieki”
Izstāde “Zenit stāstu” mēmie liecinieki” ikvienam tās skatītājam uzbur 20. gs. 60.–80. gadu atmosfēru. Izstādi iekārtoja māksliniece Andra Pelna, izmantojot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” bibliotēkas krājumu un inventāru, bet visnozīmīgākais izstādes tapšanā bija bibliotekāru ieguldījums, piedāvājot dažādus tā laika priekšmetus no saviem personīgiem krājumiem.
Projekta “Zenit stāsti” atmiņu vakars Liepājā
2020. gada 27. novembrī tiešsaistes platformā Zoom projekta “Zenit stāsti” ietvaros Liepājā norisinājās stāstu vakars
“Es tevi izdzīvoju, Liepāja,
caur gadu simteņiem” /Olafs Gūtmanis/
Pasākumu organizēja Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (LCZB), sadarbībā ar projekta īstenotāju Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un atbalstītājiem - British Council pārstāvniecību Latvijā People to People Cultural Engagement programmas ietvaros, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldi.
Bibliotēkas piedāvā aizraujošus un izglītojošus pasākumus bērniem un jauniešiem
Filiālbibliotēkas – bērnu bibliotēka “Vecliepājas rūķis”, “Varavīksne”, Valtera bibliotēka, bibliotēka “Libris” un Zaļās birzs bibliotēka piedāvā pasākumus bērniem un jauniešiem. Liela daļa šo pasākumu notiek gadu no gada un tos ar nepacietību un interesi gaida jaunie lasītāji.
Lūk, neliels ieskats!
Liepājas pilsētas un novadi bibliotekāri tiekas profesionālās pilnveides seminārā
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā 4. februārī notika pirmais profesionālās pilnveides seminārs šajā - 2020.gadā.
Seminārā ar stāstījumiem piedalījās Ilze Kārkliņa, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja ("Latvijas Neredzīgo bibliotēkas piedāvājums cilvēkiem ar lasīšanas grūtībām") un Anita Trušele, LNA Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu Dokumentu izmantošanas nodaļas vadītāja ("Latvijas Nacionālā arhīva digitālā krātuve: Redzi, dzirdi Latviju!").
"Ar vārdu var dibināt pili un pierunāt tumsu, lai spīd” /Jānis Peters/
Liepājā ir izskanējušas Dzejas dienas 2019 - skaistiem un intereseantiem pasākumiem piepildītas, emocionāli uzlādējošas, iedvesmojošas, radošas, izglītojošas.... Dzejas dienu īpašās viešņas šogad bija Iveta Ratinīka - dzejniece, pedagoģe, literatūras pētniece, publiciste un politiķe, dzejniece Anna Auziņa un bērnu grāmatu autore Luīze Pastore. Dzejas dienās varējām tikties arī Liepājas dzejniekiem - Gunitu Boku, Guntu Šnipki, Sandru Vensko, Lauru Andersoni, Daci Pūri, kā arī bijušajiem liepājniekiem - Lieni Štāli un Aivaru Madri.
Dzejas dienu sarīkojumu mērķauditorija - ļoti dažāda un daudzveidīga, bet visus vieno DZEJA un VĀRDS.
Ieskats Dzejas dienu 2019 sarīkojumos
Spēļu diena brīvā dabā visai ģimenei – “Noķer spēles garšu!”
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un bērnu bibliotēka “Vecliepājas rūķis” 2019. gada 10. augustā aicināja uz spēļu dienu brīvā dabā visai ģimenei – “Noķer spēles garšu!”. Pasākumā piedalījās Ziedu meitene, kura bērnus iesaistījaj autru un interesantu spēļu spēlēšanā, pasākuma dalībniekiem bija spēlēt galda spēles, atjautības uzdevumi,darbojās vasaras radošā darbnīca. Pasākums notika Liepājas Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma.
Ierosmi pasākumam ir sniegusi dalība Latvijas-Lietuvas pārrobežu projektā LLI-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”. Lielu atsaucību guva projekta ietvaros 2018. gada augustā bibliotēkas organizētais pirmais šāda veida pasākums Jūrmalas parkā, pulcējot ģimenes ar bērniem uz kopīgu un interesantu brīvā laika pavadīšanu.
Pasākumā bija redzams arī bibliotēkas jaunais velosipēds, kuru Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba laimēja loterijā IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā Vroclavā (Polija).
Digitālā nedēļa 2019 Liepājā noslēgusies!
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka(LCZB) jau desmito gadu piedalās šajā aktivitātē, piedāvājot aktualitātes digitālo prasmju izzināšanā un apguvē. LCZB Reģionālais mācību centrs, organizējot Digitālās nedēļas 2019 pasākumus, bija izstrādājis piedāvājumus dažādām mērķauditorijām – gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Digitālajā nedēļā 2019 1-7. klašu skolēni piedalījās informatīvi izglītojošajās nodarbībās - “Vai pasaule datorā ir droša?”, "Meklēsim noderīgu un patiesu informāciju!" un “Kāda ir Tava Digitālā pēda?”, savukārt pieaugušajiem bija iespēja piedalīties informatīvi izglītojošos semināros - “VSAA aktualitātes 2019. gadā”, “INBOX.LV pasta papildu iespēju apskats”, “SEB bankas aktualitātes”, lekcijā "Informācijas higiēna un tās praktiskais lietderīgums kibertelpā", datorprasmju pilnveides ciklā “Mācīsimies darot!”(piecas nodarbības), kurā ietverti šādi jautājumi – Microsoft Excel (tabulu un formulu veidošana u.c.), Google dokumentu izmantošana darbā, infografiku veidošana, arī praktiska nodarbība “Kā veiksmīgi iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju”.
Pasākumos klātesošie tika informēti arī par Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” dalību Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektā „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”/"Development of Innovative library solutions for different generations in the border region", LLI-110.
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 241. gadskārtas konference "LAIKS. CILVĒKI. BIBLIOTĒKA."
2018. gada 30. novembrī viesnīcas “Promenāde” Hika spīķerī notika Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 241. gadskārtas konference "LAIKS. CILVĒKI. BIBLIOTĒKA.", kurā pulcējās Kurzemes publisko bibliotēku bibliotekāri. Konferenci atklāja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba un Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde vadītājs Juris Jirgens.
Konferencē ar lasījumiem piedalījās tulkotājs un izdevējs Pēteris Jankavs “20 iedvesmas gadi. Ideālo grāmatu meklējot.” un Rīgas Lutera draudzes mācītājs Kaspars Simanovičs “Grāmatas nozīme garīgajā izaugsme – izaicinājumi un ieguvumi”.
Konferences otrajā daļā svinīgi tika pasniegta Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. Šogad konkursam uz balvu tika pieteikti 8 kandidāti no dažādām Latvijas vietām – Krāslavas novada, Rundāles novada, Jelgavas, Viesatu pagasta, Iecavas novada, Jūrmalas, Valkas, Preiļiem.
Konkursa komisija, izvērtējot katra pretendenta sasniegumus, radošumu un inovatīvo risinājumu pielietojumu bibliotekārajā darbā ar bērniem un jauniešiem, Voldemāra Caunes balvu piešķīra Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītājai Ingunai Radziņai un Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas galvenajai bibliotekārei Unai Grāvei.
"Noķer spēles garšu"
2018. gada 19. augustā Liepājas Jūrmalas parkā Bērnu laukumā notika spēļu diena brīvā dabā visai ģimenei "Noķer spēles garšu!". Pasākums tika organizēts Interreg V-A Latvijas pārrobežu projekta - LLI-110 "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežu reģionā" ietvaros. Šis ir otrais pasākumu cikla "Library goes out in the city"/ Bibliotēka iziet pilsētā/ notikums.
Nacionālā SKAĻĀS LASĪŠANAS sacensība LIEPĀJĀ
2018. gada 13. aprīlī bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" notika Skaļās lasīšanas sacensības Liepājas reģiona fināls. 12 skolu un bibliotēku skaļās lasīšanas lasīšanas čempionu sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija aktieris Ēriks Vilsons, Liepājas Universitātes lektore Sandra Okuņeva un dzejniece Linda Skranda. Par Skaļās lasīšanas sacensības Liepājas reģiona uzvarētāju kļuva Otaņķu pagasta Rudes pamatskolas 6. klases skolnieks Justs Vadonis.
Bērnu bibliotēkā tiekas 2017. gada „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” čaklākie lasītāji
2018. gada 26. martā bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" pulcējās Liepājas pilsētas vispārizglītojošo skolu lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” čaklākie lasītāji, lai kopīgā pasākumā noslēgtu 2017. gadu un iepazītos ar “Bērnu un jauniešu žūrijas” lasītākajām grāmatām.
2017. gada lasītākās grāmatas tika noskaidrotas 10. martā lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” noslēguma un apbalvošanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Čaklākos lasītājus,skolotājus un bibliotekārus sirsnīgi sveica Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības „Vadugunis” folkloras kopas “Ķocis” ar vadītāju Solveigu Pētersoni.
Lasīšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” Latvijā veiksmīgi darbojas jau kopš 2001. gada, bet kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Programma ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.
Ģimeņu spēļu diena bibliotēkā
Bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” 2018. gada 24. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00 notika interaktīvs pasākums visai ģimenei – “Ģimenes spēļu diena bibliotēkā”(Family day in the library).
Klātesošajiem par spēļu burvību un fantastisko spēku stāstīja Pēteris Riekstiņš - Liepājas Bērnu un jaunatnes centra galda spēļu pulciņa vadītājs. Kopā ar Pēteri Riekstiņu bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem bija iespēja apgūt dažādu galda spēļu spēlēšanas prasmes un iemaņas.
Draudzīgā un jautrā gaisotnē gan mazi, gan lieli ar lielu aizrautību un degsmi spēlēja spēles, kuras iegādātas par projekta LLI - 110 "Self – service libraries for different generations" līdzekļiem - OPPO, ICE COOL, i KNOW, PANDEMIC, CARCASSONNE, MYSTERIUM, MISTAKOS, CODENAMES, MALACCA un arī bibliotēkas krājumā esošās spēles. Pasākuma dalībniekiem spēļu prasmi palīdzēja apgūt 3 brīvprātīgie palīgi no Liepājas Bērnu un jaunatnes centra galda spēļu pulciņa. Pasākumā darbojās arī Lieldienu radošā darbnīca.
Pasākums tika organizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta - LLL-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”/"Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" ietvaros.
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā no 19. līdz 23. marta notika starptautiskās Digitālās nedēļas 2018 pasākumi.
Bibliotekāriem, skolēniem un citiem interesentiem bija iespēaj apmeklēt informatīvi izglītojošus seminārus - “VID par GID iesniegšanu EDS un citiem e-pakalpojumiem”, “VSAA aktualitātes”, “Latvijas Zāļu reģistrs: kā nepārmaksāt par zālēm?”, “Kriptovalūtas izaicinājums – iespējas un riski“, seminārs "Bibliotēku un bibliotekāru loma bērnu un jauniešu medijpratības veicināšanā” . Skolēniem bija iespēja iepazīsties ar interesantu un aizraujošu rīku informācijas meklēšanai Encyclopaedia Britannica un, protams, atgādināts par drošību e-vidē.
Digitālajā nedēļā mācību centrā ciemojās kolēģi no Šauļu publiskās bibliotēkas "Comics Center". "Comics Center" vadītājs Tomas Januškevičius, bērnu bibliotēkas vadītāja Ligita Laurinskytė un brīvprātīgā jauniete no Baltkrievijas Anna Kudalova stāstīja par komiksiem, par to, ka ikviens var izveidot savu komiksu gan zīmējot uz vienkāršas papīra lapas, kā arī izmantojot īpašu programmu planšetdatorā.
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ir viena no Digitālās nedēļas 2018 partneriem un piedalījās šajā notikumā jau 9. reizi.
Zviedru literatūras pēcpusdiena un izstādes "Kur bērnam augt" atklāšana
No 7. līdz 10. decembrim Liepājā norisinājās Ziemeļvalstu dienas. 7. decembrī bērnu bibliotēkā ciemojās Una Orinska no apgāda Zvaigzne ABC, bērni skatījās filmiņu par Karlsonu un Brālīti un Zviedru vēstniecības Latvijā pārstāvji atklāja izstādi “Kur bērnam augt” un apbalvoja zīmējumu izstādes “Astrīdas Lindgrēnas grāmatu varoņiem pa pēdām” labāko darbu autorus.
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 240. gadskārtas Kurzemes konference "LAIKS. CILVĒKI.BIBLIOTĒKA."
2017. gada 24. novembrī konferenci atklāja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Konferencē ar lasījumiem piedalījās Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga - “Latvija, Eiropa: pirms 100 pēc”, dr. philol. Viesturs Zanders - “Georgs Haralds Jēgers un apgāds Astra”. Konferencē notika saruna par Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vietu Liepājas kultūrvidē. Konferences otrajā daļā svinīgi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”.
Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā tiekas Latvijas-Lietuvas pārrobežu projekta partneri
2017. gada 5.oktobrī LCZB Reģionālajā mācību centrā tikās Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu projekta LLI-110" Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmklētājiem pierobežas reģionā" partneri no Jelgavas pilsētas publiskās, Šauļu publiskās bibliotēkas un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas. Tika pārrunāts projekta 1.periodā līdz šim paveiktais un spriests par 2.perioda aktivitātēm. Projekta partneri dalījās pieredzē. Jelgavas un Šauļu kolēģi iepazinās ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku, tās unikālajiem izdevumiem, ar RFID sistēmas darbību un bērnu bibliotēku " Vecliepājas rūķis".
Guntars Račs prezentē jauno dzejoļu grāmatu
2017. gada 20. septembrī bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" savu jaunās dzejoļu grāmatas "365" 1.daļu prezentēja latviešu mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors un mūziķis Guntars Račs. G.Račs Liepājā ciemojās kopā ar mūziķiem no "bet bet" - Uģi Tirzīti, Andri Alviķi, dziedātāju Katrīnu Binderi un liepājnieku - mūziķi Ivo Fominu.
Bibliotēkā - tikšanās ar Ivo Puriņu
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka 2017. gada 18. septembrī notika apgāda “Jumava” izdotās Ivo Puriņa un Guntas Dauģes grāmatas “Maiju kalendāra sakrālais laika cikls” prezentācija un tikšanās ar autoru Ivo Puriņu.
Astrologs, šamanis, gaišreģis, burvis, mags un tolteku astrologs…..tā Ivo Puriņu dēvē citi, bet viņš sev ir izvēlējies apzīmējumu – sauļu salicējs.
DZEJAS DIENAS LIEPĀJĀ
No 2017. gada 7. līdz 16. septembrim Liepājā notiek Dzejas dienas. Dzejas dienu īpašie viesi ir Zviedrijā dzīvojošais latviešu dzejnieks un latviešu daiļliteratūras tulkotājs zviedru valodā Juris Kronbergs, publicists, filozofs, dzejnieks un tulkotājs Ilmārs Šlāpins un bērnu grāmatu autore Evija Gulbe. Dzejas dienās bērnu auditoriju ir uzrunājusi aktrise Vija Mežale un Liepājas Katoļu pamatskolas dziedošie bērni ar Pētera Brūvera dzejas kompozīciju “Bezgalīgā čatošana”, bija tikšanās ar liepājniekiem - dzejnieku Modri Zihmani un jauno dzejnieci Lindu Skrandu, jaunieši sacentušies “Dzejas sportā” un citi pasākumi.
“Bibliotēka dodas pilsētā” ar moto "Zināšanas ir bagātība!"
2017. gada 1.septembrī Liepājas sirdī, Rožu laukumā, atzīmējot Zinību dienas pasākumu “Vēl viens Jaunais gads”, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un bērnu bibliotēka “Vecliepājas Rūķis” uzrunāja liepājniekus, lai informētu par savu dalību Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektā „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”. Pasākuma nosaukums ir “Bibliotēka dodas pilsētā” un šis bija pirmais publiskais, projekta ietvaros organizētais, notikums, kura laikā bija pieejama informācija par plānotajām aktivitātēm. Lai labāk un saprotamāk informētu par bibliotēkās paredzamajiem jaunumiem, bibliotēka bija aicinājusi palīgā savu labo draugu un palīgu gliemezīti Lusti.
Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta partneri no Jelgavas, Liepājas un Šauļiem tiekas Telšos
2017. gada 4. jūlijā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce un IT resursu attīstības departamenta vadītāja Marlēna Kapitonova piedalījās seminārā Lietuvā - Telšu Karolinas Praniauskaites reģionālajā publiskajā bibliotēkā /Telsiai Karolina Praniauskaite regional public library/. Pieredzes apmaiņas brauciens tika organizēts kā viena no pārrobežu projekta LLL-110 “Bibliotēku pakalpojumu modernizēšana un sistēmas pilnveidošana pierobežas reģionā” (Self-service libraries for different generations) aktivitātēm.
Tikšanās ar gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu un Pēteri Strubergu
2017. gada 31. maijā viesnīcas "Promenade Hotel" Hika spīķerī interesenti tikās ar gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu un grāmatas ''Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi'' autoru Pēteri Strubergu.
Pasākumu organizēja Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un apgāds Jumava.
Pasākumu atbalstīja: Promenade Hotel, LPPI "Kultūras pārvalde", Liepājas pilsētas dome.
Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā Muzeju naktī - LAIKS
2017. gada 20. maijā no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā notika starptautiskās akcijas Muzeju nakts pasākums ”LAIKS.PIETURA.BIBLIOTĒKA.” Bibliotēka gan lielus, gan mazus aicināja ceļot laikā, piedāvājot iejusties pagātnes dzīves ainās un ielūkoties nākotnē.
Vakara gaitā bija iespējams sevi iemūžināt fotosalonā, darbojās boksternīca, kurā tika apgūta prasme vecās drukas lasīšanā, zīlnieces ar rūnu palīdzību zīlēja nākotni gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem, tika apgūtas skaistās rakstības iemaņas, bet bērniem bija atvērta puklsteņdarbnīca. Eduarda Veidenbauma dzejas rindās ieklausīties piedāvāja aktieris Gatis Maliks.
Liepājas Universitātes lektors Dzintars Tomsons piedāvāja stāstījumu “Šodien fantastika, rīt – ikdienišķa realitāte”.
Liepājas Centrālās zinatniskās bibliotēkas 1.stāvā ar pasākuma apmeklētāju labajiem vēlējumiem bibliotēkas 240. dzimšanas dienā sazaļumoja Novēlējumu koks.
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas darbinieku pieredzes apmaiņas baruciens uz Lietuvas bibliotēkām
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieki š.g. 11. un 12. maijā devās uz Lietuvu, lai gūtu pieredzi no Lietuvas kolēģiem un dalītos ar savām atziņām.
Bibliotēkāri viesojās Povilas Višinska Šauļu rajona bibliotēkā, gida pavadībā apskatīja Šauļu vecpilsētu, piedalījās ekskursijā Lietuvas vecākajā saldumu fabrikā "Rūta", apskatīja Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, ciemojās Lietuvas Nacionālajā bibliotēkā un baudīja Traķu ezerpils gadsimtu elpu.
E-prasmju nedēļa 2017 Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā
No 27. marta līdz 2. aprīlim LCZB Reģionālajā mācību centrā notika E-prasmju nedēļa 2017 pasākumi. Pasākumu mērķauditorija - ļoti dažāda gan pēc vecuma, gan nodarbošanās. Pasākumus apmeklēja sākumskolas un pamatskolas skolēni, bibliotekāri, skolotāji studenti, seniori, Liepājas iedzīvotāji. Informatīvi izglītojošo semināru un nodarbību tēmas - VSAA aktualitātes, drošība e-vidē, kiberdrošība, VID aktualitātes, datubāzu pielietojums un izmantojamība u.c. E-prasmju nedēļa Liepājā iesākās jau 23. martā ar informatīvi izglītojošu semināru "Elektroniskās sarakstes etiķete latviešu valodā”/ lektore Aiga Veckalne/
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 239. gadskārtas konference. Voldemāra Caunes balvas „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” pasniegšana.
2016. gada 24. novembrī Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā notika Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 239. gadskārtas konference. Konferences otrajā daļā tika pasniegta Voldemāra Caunes balvas „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”.
Bērnu bibliotēkā notiek mācībstunda par ērģelēm
15. Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla ietvaros, bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" 2016. gada 29. septembrī notika neparasta stunda skolēniem - mācībstunda par ērģelēm. Muzikoloģe un “Via Cultura” vadītāja Dace Bluķe interesantā stāstījumā, izmantojot arī mūzikas ierakstus, sniedza skolēniem priekšstatu par ērģeļu pasauli.
Dzejas dienās dzejniece Inese Zandere tiekas ar skolēniem
2016. gada Dzejas dienās dzejniece Inese Zandere tikās ar Liepājas vispārizglītojošo skolu 2. - 6. klašu skolēniem. Bērnu auditoriju dzejniece uzunāja ar pasākumu “Runājošā karte un Cilvēku Burtu piedzīvojumi” bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis”un bibliotēkā “Varavīksne”. Pasākumos piedalījās dziesminiece Maija Kalniņa.
MUZEJU NAKTS bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis"
2016. gada 21. maijā LCZB filiāle - bērnu bibliotēka "Vecliepājas rūķis" piedalījās starptautiskajā akcijā MUZEJU NAKTS, piedāvājot gan lieliem, gan maziem liepājniekiem un Liepājas viesiem kopā ar radošās pilnveides studiju Mākslas Pasāža RADI un studijas vadītāju Ilzi Elizabeti Rasu darboties radošajās darbnīcās, tikties ar Līgatnes "lāču mammu" Velgu Vītolu un noklausīties literāru lasījumu ABPUS EKRĀNAM rakstnieces Sabīnes Košeļevas un skatuves mākslinieces Katrīnas Albužes izpildījumā.
Bibliotēkā ciemojās rakstnieks Māris Bērziņš
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā 2016. gada 12. maijā interesentiiem bija iespēja tikties ar grāmatas “Svina garša” autoru, rakstnieku un dramaturgu Māri Bērziņu. Pasākums notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Sarunu vadīja LNB projektu vadītāja Liega Piešiņa.
Bērnu bibliotēkā apskatāma izstāde “Kukaiņi nāk!”
2016. gada 7. maijā bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” tika atklāta radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņu darbu izstāde “Kukaiņi nāk!”. Jauno mākslinieku izstādi papildināja bibliotēkas veidotā tematiskā literatūras izstāde „Ceļojums uz Kukainiju”, kura atklāj kukaiņu daudzveidīgo un krāšņo pasauli. Izstāde apskatāma līdz 7. jūnijam.
Lasītāju pēcpusdiena bibliotēkā!
Atbalstot Bibliotēku nedēļas 2016 vadmotīvu - Attiecības. Sadrbība. Kopiena., Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka 22. aprīlī aicināja Liepājas publisko bibliotēku aktīvākos un čaklākos lasītājus uz "Lasītāju pēcpusdienu". Lasītājiem bija iespēja noklausīties Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vecākā valsts inspektora Andra Maisiņa lekciju "Dabas bagātību saglabāšanas un izmantošanas aktualitātes Kurzemē un Liepājā" un sadziedāties ar Bārtas etnogrāfisko ansambli.
E-PRASMJU NEDĒĻA 2016
Latvijā no 7. līdz 12. martam norisinājās E-prasmju nedēļa 2016. Ar daudzveidīgu piedāvājumu dažādām mērķauditorijām E-prasmju nedēļas 2016 norisē piedalījās Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, sadarbojoties ar bērnu bibliotēku "Vecliepājas rūķis" un Liepājas Universitātes studiju programmas "Kultūras vadība" studenti Andru Kļesarevu. LCZB Reģionālajā mācību centrā notika 12 dažādi pasākumi - informatīvi izglītojoši semināri, nodarbības, mācību stundas, un tajos piedalījās 353 dalībnieki.
Bērnu bibliotēkā apskatāma izstāde "Bērni par ērģelēm”
2015.gada 8.septembrī bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis" tika atklāta bērnu zīmējumu izstāde "Bērni par ērģelēm". Izstādes atklāšanā piedalījās nodibinājuma "Via Cultura" vadītāja, muzikoloģe Dace Bluķe un ceļojošā leļļu teātra " Maska" pārstāvji Agita Lieldidža un Pēteris Trups. Zīmējumi ir tapuši iepriekšējo divu Starptautisko Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu laikā un tos radījuši mazie koncertu apmeklētāji. Pēdējos gados festivāla organizatori rīko koncertu bērniem, uz kuru bērni ir aicināti nākt ar savu zīmējumu kā ieejas biļeti, kamēr pārējiem par savu biļeti ir jāmaksā. Zīmējumu izstādi papildina tematiska literatūras izstāde par mūziku.
Bibliotēkā apskatāma izstāde "Lai sauli teiktu mēs ar tūkstots mēlēm..." /Rainis/
Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka piedāvā tematisku literatūras izstādi, kurā eksponētas dzejnieku darbu pirmizdevumi, krājumi, izlases un literāri apcerējumi par Raiņa un Aspazijas daiļradi. Izstādes materiāli ir no LCZB Krātuves fondiem. Izstāde apskatāma LCZB filiālē - bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis" (zālē).
Prezentācijas pasākums „Brīvpieejas krājums: atvērtība, pieejamība un drošība” 2015.gada 19.jūnijā
2015. gada 19. jūnijā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Abonementā, Zivju ielā 7, notika krājuma paplašināšanas brīvpieejas, drošības risinājumu un tā realizācijas prezentācijas pasākums „Brīvpieejas krājums: atvērtība, pieejamība un drošība”.
Piedalījās Liepājas Domes, Kultūras pārvaldes pārstāvji un LR Saeimas deputāts.
Muzeju nakts 2015 Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā
16.maijā LCZB piedalījās akcijā "Muzeju nakts 2015". Apmeklētājiem bija iespēja noklausīties lasījumu „Raiņa un Aspazijas vēstules: Liepājas periods” aktieru Ērika Vilsona un Ivondas Vilsones izpildījumā. Pēc tam savas zināšanas pārbaudīt konkursā „Atpazīsti Raiņa un Aspazijas darbus”.
Lietotājiem ir apskatāma literatūras izstāde "Rainis un Liepāja”.
MUZEJU NAKTS 2015 bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"
2015. gada 16. maijā starptautiskās akcijas MUZEJU NAKTS ietvaros bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" ciemojās kanisterapijas koordinators Liepājā Ingars Gudermanis, īpaši suņi un viņu saimnieki atraktīvā pasākumā "Sunītis mācībā". Bērniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās "Saulainais stūrītis". Paldies par atbalstu LCZB filiālbibliotēkai Zaļā Birzs.
E-prasmju nedēļa 2015 Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā
No 23. līdz 27.martam Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā notika E-prasmju nedēļai 2015 veltītas aktivitātes, piedāvājot seminārus, nodarbības un lekcijas dažāda vecuma un profesiju auditorijām. Viens no LCZB sadarbības partneriem bija Liepājas Universitāte.
Skolēni izzina Liepāju no enkura līdz enkuram
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" 2015.gada martā notika interaktīvi pasākumi sākumskolas skolēniem „No enkura līdz enkuram”. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar tematisko literatūras izstādi par Liepāju, tās vēsturi un arhitektūru "No enkura līdz enkuram".
Bibliotēkā tiekas čaklākie Bērnu un jauniešu žūrijas 2014 eksperti sarīkojumā "Grāmata un lasītprieks"
2015.gada 26.februārī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" notika čaklāko Bērnu un jauniešu žūrijas 2014 lasītāju godināšana. Muzikālu sveicienu bērniem sniedza Liepājas Katoļu pamatskolas dziedošie bērni vadītājas Andas Karules vadībā un aktrise Vija Mežale.
Drošāka interneta dienas Valtera bibliotēkā
2015. gada 10. februārī nu jau 12to gadu pēc kārtas Latvijā tika atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena ar saukli "Kopā par labāku internetu!”. Šājā laikā Latvijā notika daudzveidīgi pasākumi, kuri aicināja interneta lietotājus pievērst uzmanību drošībai internetā un kopīgi veidot labāku interneta vidi. Arī LCZB filiāle - Valtera bibliotēka aktīvi iesaistījās šajā notikumā - piedalījās Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" rīkotajā fotokonkursā un noorganizēja 8 pasākumus pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem.
Bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" apskatāma izstāde "Monas Pelīzas smaids”"
2015.gada 14. februārī Liepājas bērnu bibliotēkas “Vecliepājas Rūķis” telpās tika atklāta bērnu darbu izstāde “Monas Pelīzas smaids”. Izstādes atklāšanas svētkos bērni veidoja grāmatzīmes "Grāmatu pele".
Darbu autori ir radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņi vecumā no 4 līdz 14 gadiem. Izstādē aplūkojamie darbi ir tapuši, iedvesmojoties no itāļu rakstnieka Džeronīmo Stiltona grāmatas “Monas Pelīzas smaids”. Darbu gleznošanas procesā bērni lasīja grāmatā aprakstīto četru peļu piedzīvojumus un iepazinās arī ar pasaules slaveno Leonardo da Vinči gleznu “Mona Lisa”. Radošais process bija interesants un aizraujošs, jo mazie mākslinieki varēja iztēloties un uzgleznot katrs pats savu Monu Pelīzu, kā rezultātā izstādē ir aplūkojami trīsdesmit A3 formāta gleznojumi.
Daudzveidīgās un dažādo raksturu peles būs apskatāmas bērnu bibliotēkā “Vecliepājas Rūķis”, Malkas ielā 4, 3.stāvā no 14. februāra līdz 14. martam.
Izstāde veidota sadarbībā ar Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiāli - bērnu bibliotēku “Vecliepājas Rūķis”.
"Ābeces stāsti" bibliotēkā "Varavīksne"
Liepājas CZB filiālbibliotēkā "Varavīksne" UNESCO LNK tīkla "Stāstu bibliotēkas" ietvaros, notika G. F. Stendera 300 gadu atcerei veltīts ģimenes pasākums "Ābeces stāsti".
Pasākumā piedalījās LBJC leļļu teātra pulciņš "Pifs", vokālās studijas Allegria dalībnieki. Pasākuma dalībnieki prezentēja savus radošos mājas darbus, burtu ilustrācijas un sacerētos darbus un piestiprināja pie izveidotiem sienas plakātiem! Pasākuma dalībnieki veidoja 21.gadsimta bērniem domātu Ābeci (pēc G. F. Stendera parauga), meklēja vārda otro pāri. Vokālās studijas Allegria dalībnieki un popgrupa "Krāsainās notiņas" izpildīja dziesmas no topošā mūzikla par burtiņiem ABC. Bibliotēka "Varavīksne" piedāvāja jaunāko grāmatu izstādi.
Fotogrāfiju autors - G. Čiževskis.
„Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām”
2014.gada 11. decembrī bērnu bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis” notika projekta „Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām” 3. meistarklase, kuru vadīja Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Gunta Klievēna. Meistarklasē tika izdziedāts bagātais Bārtas vedību dziesmu pūrs: skanēja gan līgavas vedamā dziesma, gan mičošanas dziesmas, gan vedēju un panāksnieku apdziedāšanās dziesmas. Visspilgtāk meistarklasē tika izrādīta līgavas ģērbšana un pošana kāzām, pušķošana un zīļu vainaga uzlikšana.
Meistarklases nobeigumā izskanēja aicinājums mācīties latviešu tautasdziesmas, kurās meklējamas gan vērtīgas dzīves atziņas, gan humors un satīra.
Meistarklasi organizēja Liepājas Raiņa 6.vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu un Liepājas Kultūras pārvaldi.
Radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņu darbi bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"
2014.gada 26. novembrī Liepājas bērnu bibliotēkas “Vecliepājas Rūķis” telpās tika atklāta izstāde “NEPARASTIE PUTNI”, kuras darbu autori ir radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņi. Izstādē aplūkojamie darbi ir tapuši šī gada mācību procesa ietvaros. Bērni studēja dažādus grafiskos izteiksmes līdzekļus un krāsu mācību. Daudzveidīgi un dažāda rakstura putni izstādē apskatāmi no 26. novembra līdz 30.decembrim.
"Ar trimdas sajūtu un Liepāju sirdī". Liepājnieki - mākslinieki un literāti pasaulē (20.gs).
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkaas Reģionālajā mācību centrā (Malkas iela 4, 3.stāvs) apsaktāma tematska literatūras izstāde "Ar trimdas sajūtu un Liepāju sirdī", kura piedāvā daudzveidīgu materiālu klāstu par 20.gadsimta māksliniekiem un literātiem Alfrēdu Štrombergu, Jāni Rūdolfu Zuntaku, Kārli Šaumani, Tālivaldi Ķeniņu un Arturu Voitkus, kuri Latvijas un Liepājas vārdu nesuši pasaulē.
Tikšanās ar tulkotāju Silviju Brici
2014.gada 10.novembrī Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā viesojās tulkotāja Silvija Brice.
Tikšanos vadīja Latvijas Nacionālā bibliotēkas Konsultatīvā centra projektu vadītāja Liega Piešiņa.
Pasākums ir Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "PROFESIONĀLĀS MĀKSLAS PIEEJAMĪBA LATVIJAS REĢIONOS" ietvaros LNB realizēts projekts "Tikšanās Latvijas novadu bibliotēkās".
Liepājā viesojas dzejnieks Jānis Peters
2014.gads Latvijas kultūras, jo īpaši, literārajā pasaulē aizrit latviešu dzejnieka Jāņa Petera jubilejas zīmē. 2014.gada 21.oktobrī „Promenade Hotel” Hika zālē notika tikšanās ar tautā mīlēto un godāto dzejnieku – Jāni Peteru. Interesentiem bija iespēja noklausīties literāri muzikālu dzejas kompozīciju „Grēcinieka lūgšana” ar aktieru Sigitas Jevgļevskas un Edgara Pujāta piedalīšanos, sarīkojumā muzicēja ģitārists Māris Kupčs.
Bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis" ciemojas cilvēka labākie draugi - suņi
2014.gada 1.oktobrī un 8.oktobrī Liepājas Centra sākumskolas,Liepājas 10.vidusskolas 3.klašu skolēni un Liepājas 15.vidusskolas 5.klases skolēni tikās ar kanistrapijas koordinētāju Liepājā Ingaru Gudermani, viņa kolēģiem un viņu četrkājainajiem draugiem - Alfiju, Vasu, Kendiju, Greisu, Arčibaldu un Čiko. Pasākumu kuplināja tematiska literatūras izstāde "Uzticamais draugs" un Liepājas Centra sākumskolas 3 c klases skolēnu zīmējumi.
Liepājā Dzejas dienās ciemojās bērnu grāmatu autore Māra Cielēna
2014.gada 17. un 18 septembrī bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis" un bibliotēkā " Varavīksne" notika pasaku spēle bērniem " Deguns debesīs", kurā ciemojās bērnu rakstniece un dzejniece Māra Cielēna. Teatrālu priekšnesumu pēc Māras Cielēnas pasakas motīviem bija sagatavojuši biedrības "Perfect Point" dalībnieki - Madara Enkuzena un Matīss Millers.
Karnevāla gājiens "Gribu iet uz bibliotēku!"
Ar krāšņiem tērpiem, atjautīgiem uzdevumiem, jautrām spēlēm un skaistu koncertu 2014. gada 8. septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!", ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un nodibinājums "Rīga 2014". Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, kuri devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili!
Domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti?” noslēguma pasākums bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"
2014.gada 17.jūnijā bērnu bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis” norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētā domrakstu konkursa "Kā atmodināt Saulcerīti?" reģionālā kārta. Noslēguma pasākumā piedalījās Liepājas reģiona domrakstu autori, bibliotekāri, skolotāji, žūriju un atbalstītāji. Konkursa razultātus paziņoja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba. Māksliniece Andra Pelna ieteica kā labāk sagatvoties lielajam karnevāla gājienam Rīgā, komentēja karnevāla tērpu un masku paraugdemonstrējumus. Muzikālu sveicienu visiem klātesošajiem sūtīja Anda Karules vadītais bērnu ansamblis „Tikai tā”.
Vasaras nometņu dalībnieki ciemojas bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis"
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē - bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" 2014.gada 5. un 6.jūnijā ciemojās Liepājas Centra pamatskolas vides izglītības un atpūtas nometnes "SKUDRU PŪZNIS" dalībnieki, savukārt 11.jūnijā - nometnes - radošās dienas "Ko darīt tad, kad nav ko darīt?" dalībnieki. Bērni iesaistījās Liepājas izzināšanas spēlē "Mana mīļā Liepāja!",virtuāli ceļojot pa Liepāju, pētot Liepājas karti un pilsētas pazīstamākās vietas, meklējot bibliotēkas plauktos Liepājas rakstnieku grāmatas, atceroties LiepāVasarasjas himnas vārdus un ar Liepājas vārdu saistītos īpašos cilvēkus, izpēlējot arī mēmo šovu.
Liepājas sadraudzības pilsēta Belvju dāvina bibliotēkai grāmatas
Liepājas sadraudzības pilsētas Belvju (ASV) amerikāņu latviešu kopienas pārstāve Zaiga Alksne Filipsa ir nosūtījusi Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai un Liepājas Universitātes bibliotēkai Edgara Andersona „Latvju enciklopēdija”(piecos sējumos). 2014.gada 15.maijā izdevumu svinīgi pasniedza bijušais Liepājas domes izglītības nodaļas vadītājs Tālivaldis Deklaus. T.Deklaus bija viens no tiem Liepājas domes pārstāvjiem, kurš Belvju uzsāka sarunas par māsu pilsētu sadarbības nodibināšanu.
Veltījums politiķim un dzejniekam MIĶELIM VALTERAM
2014.gada 8. maijā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē - Valtera bibliotēkā notiks atceres sarīkojums „Es apkampšu dzīvi un raudāšu zemei līdz” (A.Paparde), kas veltīts politiķim un dzejniekam MIĶELIM VALTERAM. Sarīkojumu vadīja literāts Andrejs Migla, jubilāra dzeju lasīja – aktieris Jānis Dreiblats
Pasākums bērniem „Rīga šodien un agrāk”
Aprīlī bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"notika pasākumi veltīti Latvijas galvaspilsētai Rīgai - 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai |
Pasākumos piedalījās Liepājas Centra sākumskolas un Liepājas 10.vidusskolas skolēni. Skolēni kopīgi noskatījās fragmentu no filmas "Rīga. Pilsētas audums", un citus video par Rīgu- Rīgas jaunā arhitektūra, Rīga gaismās u.c.
Skolēni apguva prasmes sameklēt nepieciešamo informāciju gan elektroniskajos informācijas nesējos, gan iespieddarbos un prezentēt to klasesbiedriem.
Diskusija Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā „Latvijas kultūras kanona zīmē” un radošā darbnīca bērniem
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā 2014.gada 18.martā notika diskusija „Latvijas kultūras kanona zīmē” un bērnu bibliotēkā " Vecliepājas Rūķis" notika radošā darbnīca bērniem " KiKK jeb Kas ir kultūras kanons".
Pasākumā piedalījās mūzikas žurnālists Orests Silabriedis un klarnetists, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis. Diskusiju vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku konsultatīvā centra projektu vadītāja Liega Piešiņa. Pasākumu papildināja tematiskā literatūras izstāde „Latvijas kultūras kanona zīmē. Mūzika”.
Lasīšanas maratona „Bērnu un jauniešu žūrijas 2013” noslēgums Ķīpsalā
2014.gada 1.martā, apmēram 700 lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013” eksperti pulcējās Ķīpsalas izstāžu zālē uz lasīšanas maratona noslēguma pasākumu „Lielajiem lasīšanas svētkiem”. Liepājas pilsētu pārstāvēja 47 lasītāji no DA Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, J.Raiņa 6.vidusskolas, J.Čakstes 10.vidusskolas, 15.vidusskolas, Centra sākumskolas, Katoļu pamatskolas, kā arī bērnu bibliotēkas Vecliepājas Rūķis, Zaļās Birzs bibliotēkas un bibliotēka Libris.
„Kad pasaka pati pretī nāk”
Atzīmējot latviešu bērnu rakstnieces un grāmatau ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubileju, Liepājas CZB bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" 2014.gada februārī norisinājās pasākumi, kuros bērni iepazinās ar brīnišķīgajiem Margaritas Stārastes grāmatu varoņiem. Pasākumos piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa" bērni, Centra pamatskolas 2.klašu bērni un Ezerkrasta sākumskolas 1.klases bērni.
Literāri muzikāls uzvedums "Vinnija Pūka jaunie piedzīvojumi"
Literāri muzikāls uzvedums "Vinnija Pūka jaunie piedzīvojumi" tika veidots sadarbībā ar LBJC grāmatu draugu pulciņu "Vinnijs Pūks" un leļļu teātri "Pifs". Dramatizējuma autore skolotāja A.Strakša. Bibliotēka "Varavīksne" bija sarūpējusi pulciņu dalībniekiem arī mājas darbu, kurš jāveic kopā ar vecākiem un sveicienā "saldo ziedu".
Mācību seminārs bibliotekāriem " Elektroniskā vide un e-pakalpojumi"
2014.gada 4.februārī Liepājas CZB Reģionālajā mācību centrā notika mācību seminārs publisko bibliotēku bibliotekāriem " Elektroniskā vide un e-pakalpojumi".
Semināru izstrādājis Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), iesaistot Latvijas Valsts radio un televīzijas centru, Valsts ieņēmumu dienestu, Lauku atbalsts dienestu un Uzņēmumu reģistru.
Bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" 2014.gada janvārī notika pasākumi bērniem „Stāsti par naudu Latvijā"
Izglītojošajā pasākumā "Stāsti par naudu" bērni noskatījās filmiņas par naudaszīmi euro, monētu tapšanu, ieskatījās naudas ŗašanās vēsturē, lata tapšanas vēsturē, kopīgi dziedāja dziesmu par latiņu. Nobeigumā bērni veidoja savu īpašu naudiņu. Pasākumos piedalījās Liepājas Centra pamatskolas 2.klašu skolēni
Bibliotēkā viesojās rakstniece, tulkotāja un sabiedriskā darbiniece - Anna Velēda Žīgure
2013.gada 14.novembrī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā viesojās rakstniece, tulkotāja, grāmatas „Viņi. Svešos pagalmos” autore - Anna Velēda Žīgure. Sarunu vadīja Liepājas Universitātes lektors, politologs Ārijs Orlovskis.
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2013 pasākums bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"
Bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" 2013.gada 11.novembrī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros notika interaktīvs pasākums bērniem „Ziemas burvība”. Liepājas Ezerkratsa sākumskolas 2.klases skolēni iepazinās ar latviešu autores Dainas Ozoliņas grāmatu „Ziemā vajag sniegu” un kopīgi izveidoja kolāžu par ziemu.
Bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis"bērni iepazīstas ar grāmatu brīnišķīgo pasauli interaktīvi izglītojošā pasākumā "RUNĀ GRĀMATA"
2013.gada oktobrī bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa" bērni un Liepājas Katoļu pamatskolas skolēni, lai dotos interesantā grāmatu iepazīšanas un pētīšanas ceļojumā.
Bibliotēkas "Varavīksne bērnu lasīšanas klubiņš "Grāmatu Varavīksne" atsāk darboties
Bibliotēkā "Varavīksne"pēc vasaras un ekskursijas uz Kurzemes vārda redakciju un tipogrāfiju, savā pirmajā nodarbībā atkal satikušies mazie lasītāji. Pirmajā nodarbībā rtika runāts par dažādām grāmatām, noskaidrots, cik katrs ir bijis čakls lasītājs, ko un cik sarakstījis Lasīšanas kladēs,. Par čaklo lasīšanu katrs saņēma medaļas šokolādes medaļas. Bērni cits citam ieteica viņuprāt interesantākās grāmatas. Tika veidotas grāmatzīmes ar īpašiem tekstiem par lasīšanu, grāmatu un bibliotēku!
Dzejas dienas 2013 Liepājā
2013.gadā Dzejas dienas notika no 11. līdz 14.septembrim un tās izskanēja ar Raiņa vārdiem „Paliek tas dzejnieks, kas nav sava laika, kas savā laikā meklē lielumu, kāda tur nav”.Dzejas dienu īpašie viesi šogad bija dzejnieki Anna Rancāne, Daina Sirmā un Kārlis Vērdiņš. Dzejas dienās notika pasākumi ar rakstnieces Andras Manfeldes, dzejnieka Māra Reinberga piedalīšanos, notika pasākumi bērniem - bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" Kaspara Vecvagara dzeja un mūzika teatralizētā muzikālā sarīkojumā bērniem „Karuselī sagriežamies mēs” un bibliotēkā "Varavīksne" Dzejas dienu jampadracis kopā ar dzejnieku Māri Reinbergu . Fotogrāfijās atspoguļojas neliels ieskats pasākumu norisē.
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Bibliotēku asociāciju konference "New challenges - new thinking"
2013.gada 12., 13. un 14.septembrī Somijas galvaspilsētā Helsinkos norisinājās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Bibliotēku asociāciju konference "New challenges - new thinking". Konferencē piedalījās arī Latvijas bibliotekāru delegācija no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Rīgas Centrālās bibliotēkas, Bauskas Centrālās bibliotēkas, Ventspils Galvenās bibliotēkas un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas.
Lasīšanas diena - 2013.gada 29. maijs: dalies lasītpriekā kopā ar visu Latviju!
Lai gūtu lasītprieku un lai dalītos tajā ar saviem skolas vai studiju biedriem, ar ģimeni un ar draugiem 29. maijā plkst. 12.00 dienā visā Latvijā – skolās, parkos, pilsētās, sabiedriskajā transportā, bibliotēkās, mājās un citur, kur vien esi