10.07.2017 09:20
2017. gada 4. jūlijā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce un IT Attīstības departamenta vadītāja Marlēna Kapitonova piedalījās seminārā Lietuvā - Telšu Karolinas Praniauskaites reģionālajā publiskajā bibliotēkā /Telsiai Karolina Praniauskaite regional public library/. Pieredzes apmaiņas brauciens tika organizēts kā viena no pārrobežu projekta LLL-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”/"Development of Innovative library solutions for different generations in the border region", projekta saīsināts nosaukums - Self – service libraries for different generations/, aktivitātēm. Semināra mērķis bija iepazīties ar Lietuvas kolēģu pieredzi darbā ar svešvalodu apmācības programmu, kura tiks īstenota Šauļu pilsētas bibliotēkā un Telšu bibliotēku.
Semināra dalībniekus no Šauļu, Jelgavas un Liepājas bibliotēkām uzrunāja Egle Maciene – Telšu rajona pašvaldības Kultūras un Tūrisma Departamenta vadītāja un Petras Kuizinas – Telšu rajona pašvaldības mērs, savukārt par Telšu Karolinas Praniauskaites reģionālo publisko bibliotēku informēja Vida Urnikiene – bibliotēkas vadītājas vietniece.
Interesantu un izglītojošu stāstījumu un demonstrāciju par svešvalodu mācību klasi sniedza Nijole Krajiniene – bibliotēkas darbiniece, kuras pārraudzībā ir bibliotēkas kultūras un izglītības aktivitātes. Telšu bibliotēkā svešvalodu apmācību programma iedzīvotājiem tiek piedāvāta no 2016. gada un ir guvusi lielu atsaucību pilsētas strādājošo iedzīvotāju vidū. Interesi par valodu apguvi izrāda arī skolēni un seniori. Elektroniskajā vidē bezmaksas interesentiem vairākos līmeņos ir iespēja apgūt 6 valodas. Valodu apmācības pamatā ir viegla, aizraujoša spēle, kurā iesaistoties tiek apgūta sarunvaloda. Bibliotēkā ir uzstādīti arī pašapkalpošanās kioski, pateicoties kuriem apmeklētāji paši var nodot un izsniegt grāmatas. Šāda veida tehnisko risinājumu projekta ietvaros ir plānots uzstādīt Jelgavas pilsētas bibliotēkā un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē – bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis”.
Semināra noslēgumā lietuviešu kolēģi piedāvāja Telšu pilsētas apskati.
Par projektu
Projekta kopējās izmaksas ir 588 235.00 eiro un Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ir projekta 3. partneris. No projekta kopējām izmaksām Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas finansējums - 99 169.34 eiro t.sk. Valsts budžeta dotācijas 5% - 4 958.47 eiro, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 85% - 84 293.94 eiro, Liepājas pašvaldības līdzfinansējums 10% - 9 916.93 eiro.
Projekta mērķis - pielietojot informatīvo tehnoloģiju risinājumus, modernizēt bibliotekāro pakalpojumu daudzveidību un uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, veicinot lietotāju skaitu palielināšanos un speciālistu zināšanu pilnveidi.
Plānotie rezultāti:
1. Modernizēti bibliotēku pakalpojumi, ieviešot pašapkalpošanās un drošības sistēmas bibliotēkās;
2. Paaugstināta personāla kapacitāte;
3. Noorganizēts interaktīvās spēles konkurss starp projektā iesaistīto pilsētu komandām;
4. Apmeklētāju skaita pieaugums bibliotēkā;
5. Īstenotas publicitātes aktivitātes par pieejamajiem pakalpojumiem (preses relīze, publikācija, informatīvi pasākumi, u.c.).
Bibliotekāro pakalpojumu modernizācija un pakalpojumu kvalitātes uzlabošana, veicinot lietotāju skaitu palielināšanos un speciālistu zināšanu pilnveidi, tiks veidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Interreg Latvijas - Lietuvas programmas 2014. -2020. gadam projekta Nr. LLI-110 ietvaros.
Projekta partneri – Jelgavas pilsētas bibliotēka, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Šauļu bibliotēka.
Vadošais partneris, projekta iesniedzējs ir Jelgavas pilsētas bibliotēka.
Projekta īstenošanas laiks:
2017.gada 1.maijs līdz 2019.gada 28.februāris.
Par programmu
http://latlit.eu/self-service-libraries-for-different-generations/
Papildinformācija par projektu:
Vairāk par projektu: www.latlit.eu
Projektu finansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas - Lietuvas programmas 2014. -2020. gadam ietvaros.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.