Klāt grāmatu diena!
Iesaka Liepājas bibliotekāri: Zaļās Birzs bibliotēkas vadītāja Vaira Burdaja aicina izlasīt grāmatžurnālu - “Grobiņas arheoloģiskais ansamblis“.
“Lai veidotu
nākotni, jāzina pagātne.”
Patiesi vārdi, bet cik mēs esam zinoši par savas pilsētas un tuvākās apkārtnes vēsturi? Tās nozīmi pasaules kontekstā?
Grobiņas arheoloģiskais ansamblis ir uzskatāms par atslēgu unikālai pasaules komunikācijas pieredzes maiņai. Tieši Grobiņa pirmsvikingu periodā - 7.-9.gs. - kļuva par agrāko un iespaidīgāko skandināvu aizjūras apmetni. To veido ļoti labi saglabājušās aizvēstures materiālās liecības - pilskalna un apmetnes kultūrslānis, senkapu uzkalniņu un līdzeno senkapu struktūra.
Grobiņas arheoloģiskā ansambļa komponenšu aizsardzību un saglabātību nodrošina valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa statuss. Ā ilgās pētniecības gaitā iegūts plašs un daudzveidīgs arheoloģiskais materiāls, jo Grobiņa bijusi starptautiski nozīmīga un multietniska pilsēta, kurā risinājusies aktīva amatnieciskā un tirdznieciskā dzīve. Visas piecas ansambļa komponentes ir savstarpēji saistītas un viena otru papildina.
Grobiņas arheoloģiskais ansamblis kā īpašas nozīmes universāla kultūras vērtība ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.
Grāmatā ir daudz attēlu un karšu, kas ļauj ieinteresētam lasītājam iepazīt šo unikālo vietu, tās vēsturi un arī mūsdienās redzamos objektus.
Iesaku grāmatu izlasīt visiem vēstures entuziastiem, sevišķi tiem, kurus interesē sava novada vēstures liecības.